چگونه فرش را تا کنیم؟

تا کردن فرش یکی از مشکلاتی هست که ممکن است در مواقع مختلف با آن رو به رو شوید.

شما برای تا کردن فرش مراحل زیر را دنبال نمایید:

حذف آلاینده‌ های فرش

ابتدا از روی فرش ذرات خرده مانند خاک یا گرد و غبار را تخلیه نماید. برای انجام این کار می‌توانید از یک مکنده فرش، جاروبرقی با نرم ورقه یا جاروبرقی با سرامیکی مناسب استفاده کنید. در صورت استفاده از جاروبرقی از حالت توربو استفاده نکنید تا فرش آسیب نبیند.

تعیین نوع فرش

فرش را چک کنید و نوع آن را مشخص کنید. آیا فرش شما نرمال، دست‌بافته، ماشینی یا سیلک می باشد؟ این اطلاعات به شما در انتخاب روش تا کردن مناسب کمک خواهند کرد.

استفاده از برس مناسب فرش

جهت تا کردن فرش نرمال و دست‌بافته، می‌توانید از برسی با موی نرم یا برس‌های ویژه برای فرش استفاده کنید. از برس راه راه استفاده کنید و فرش را با حرکات دستی آرام و همسو تا کنید.

چگونه فرش را تا کنیم؟

استفاده از ماشین تا کردن فرش

برای فرش‌های ماشینی شاید بهتر باشد از ماشین تا کردن فرش استفاده کنید. قبل از استفاده، دستورالعمل‌ های تولیدکننده را مطالعه کرده و مطمین بشوید که ماشین مناسب برای نوع فرش شماست.

استفاده از محلول تا کننده فرش

در صورت نیاز، می‌توانید از محلول تا کننده فرش استفاده فرمایید. بعضی از فرش‌ها نیاز به تمیزی عمیق‌ تر دارند و محلول تا کننده می‌ تواند به شما در این بخش کمک کند. در این صورت دستورالعمل‌ های موجود روی بسته و درب محلول تا کننده را دنبال کنید. معمولاً شما باید محلول را بر روی فرش بپاشید و با استفاده از برس یا اسفنج، ملایمانه آن را به سمت مخالف الیاف فرش وارد کنید. سپس با استفاده از دستمال یا حوله تمیز آب را از روی فرش خشک کنید.

بیشتر بخوانید:  شماره سمساری در شهرک دریا تهران

خریدار فرش دستباف

خشک کردن فرش

بعد از تا کردن فرش اطمینان حاصل کنید که به آن بزنید تا خشک شود. از قرار دادن فن یا هواگردان در نزدیکی فرش برای تسریع فرایند خشک شدن خودداری کنید، زیرا این ممکن است باعث شود فرش شما خشک و سفت بشود.

نهایی کردن فرش

بعد از خشک شدن فرش می‌توانید آن را با استفاده از برس مناسب نهایی کنید تا الیاف فرش برجسته و نرم بشود.

دقت فرمایید که روش‌ های دقیق و مواد استفاده شده برای تا کردن فرش ممکن است بسته به نوع و جنس فرش شما متفاوت باشند. در هر صورت، مهم‌ترین نکته این است که برای جلوگیری از صدمه رسیدن به فرش حرکاتی نرم و دقیق داشته باشید و از محصولات مخصوص فرش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *